Sposób na odparzenia – mój hit numer 1

diaper-501333_640

Odparzenia pieluszkowe niejednej mamie spędzają sen z powiek. W pierwszym półroczu życia Piotrusia doświadczyły nas bardzo łagodnie – lekkie odparzenia pojawiały się tylko w największe upały. Jednak wszystko się zmieniło, gdy ząbkowanie przybrało na sile. Przetestowałam wiele produktów i sposobów – i w końcu znalazłam ten działający na Piotrusiową pupę. Krótki spis tego, co nam pomogło i tego, co nie sprawdziło się w ogóle, poniżej.

Walcząc z odparzeniami nie zapominajmy jednak przede wszystkim o wyeliminowaniu tego, co przyczyniło się do ich powstania (chyba, że to wina ząbkowania). Najczęstsze przyczyny to wprowadzenie nowych chusteczek nawilżanych, pieluszek, składnika w diecie lub kremu na odparzenia. Najlepiej przemywać wtedy pupę wodą przegotowaną i koniecznie jak najwięcej wietrzyć.

SPOSÓB DOMOWY

Mąka ziemniaczana / krochmal

Chyba najpopularniejszy domowy sposób na odparzenia. U nas nie działał jakoś zachwycająco – widocznie me dziecię odporne na prawie wszystko. Jednak polecam wypróbować jak już dopadną Was zaczerwienienia, bo u synka przyjaciółki podziałało świetnie – kąpiel w krochmalu, a w ciągu dnia sypanie na pupę bezpośrednio mąki ziemniaczanej.

MAŚĆ

Tormentalum

Polecana na forach dla mam, zachwalana przez farmaceutów i w ogóle cud, miód, malina. Tak, tak… W naszym przypadku totalny niewypał. Dwa (!!!) użycia (cienka warstwa, jedna rano, jedna po południu) sprawiły, że synkowi tak wysuszyło pupę, że walczyliśmy z tym przez ponad miesiąc. Tak więc radzę uważać. I jeszcze jedno – Tormentalum, nie Tormentiol – ten drugi jest szkodliwy dla niemowlaków.

PUDRY

Nivea Baby Puder Łagodzący, Linomag Puder

Znalezione obrazy dla zapytania PUDER ODPARZENIAZnalezione obrazy dla zapytania PUDER ODPARZENIA

Popularne zasypki. U nas efektu nie było żadnego. Tańsza i bardziej skuteczna jest mąka ziemniaczana.

KREMY

Kremy, które nie dały żadnego efektu, a najczęściej tylko pogorszyły sprawę:

Ziajka, maść pośladkowa przeciw odparzeniom; Linomag; Alantan Plus; Penaten; Nivea Baby, krem przeciw odparzeniom; Bepanthen; Babydream, Extra Sensitive, krem ochronny przeciw odparzeniom z pantenolem; Mustela krem do przewijania

Jak widzicie – sporo wypróbowaliśmy, ale człowiek chcąc pomóc dziecku łapie się wszystkiego. Nie twierdzę, że te kremy są złe – choć radzę przed zakupem przyjrzeć się składom – tym bardziej, że producenci lubią je zmieniać, nie informując o tym klienta.

Krem, który pomógł nam na lekkie odparzenia, nie będące efektem ząbkowania:

Sudocrem

Znalezione obrazy dla zapytania sudocrem

Stary, dobry Sudocrem. Pomógł nam w lecie zeszłego roku, jednak pomimo wszystko nie wróciłabym już do niego ze względu na niezbyt zachęcający skład – poza tym radził sobie jedynie z niewielkimi odparzeniami.

I uwaga, uwaga – MÓJ CUDOWNY SPOSÓB NA ODPARZENIA:

po wielu perypetiach udało mi się znaleźć coś, co na mojego synka działa i to świetnie (ale tylko razem, krem sam w sobie nie do końca się sprawdził):

WODA TERMALNA + KREM EMOLIUM NA ODPARZENIA

Znalezione obrazy dla zapytania woda termalna uriageZnalezione obrazy dla zapytania emolium odparzenia

Przy każdej zmianie pieluszki spryskuję lekko pupę wodą termalną i czekam chwilę przed założeniem nowego pampersa. Krem nakładam tylko raz lub dwa dziennie, ale KONIECZNIE po każdej kupce. To ostatecznie rozwiązało nasz problem z odparzeniami, a ja odetchnęłam z ulgą.

A co u Was się sprawdziło?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>